Mission Catholique Polonaise

Polska Misja Katolicka w Aulnay sous Bois

Ks. Proboszcz Jarosław Koch TChr 

https://www.facebook.com/chrystusowcyAulnaySousBois

SOCIETAS CHRISTI

Chrystusowcy Francja Hiszpania Portugalia

https://www.tchr.fr

Pani Urszula Szoja

Święta

Środa, IX Tydzień zwykły
Rok A, I
Dzień Powszedni

Licznik

Liczba wyświetleń:
163390

Wyszukiwanie

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego

SondaOgłoszenia 14 maja 2023 Saint Denis  

 

1. Przed nami Uroczystość Bożego Ciała Niedziela 11 czerwca.

Proszę abyśmy w tym roku przygotowali ołtarze grupami, to znaczy:  § Roza Różańcowa § Młodzież § Mężczyźni § Dzieci proszę wykonanie prac, dekoracji, bukiecików wszystko zainstalujemy przy waszym ołtarzu.

 

2. W czwartek uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego Msza Święta o 9:30. Przed litania Loretańska.

 

3. W piątek Msza Święta i nabożeństwo majowe o 18:30.

   

4. W sobote katechizm i język polski od 9:00.

 

5.Dzisiaj można nabyć polskie ciasta przygotowane przez nasze parafianki. Zapewniamy o dobrej jakości ciast bez konserwantów. Dziękujemy „Wam” za poświęcony czas i dobre chęci. Dochód przeznaczony na parafie.

 

6. Ofiara na seminarium w Poznaniu to 280 euro – dziękuję za wsparcie naszego seminarium.

         

7. Na następną niedziele 21 maja 2023 - II taca będzie przeznaczona na opłacenie naszego kościoła.

 

8. W sobote 27 maja 2023 - dzień modlitwy u Matki i za matki. Zapraszamy na Msze Świętą o 14:30 w (Chapelle Notre-Dame-de-la-Médaille-Miraculeuse) kaplicy cudownego Medalika.

Prosimy o przyniesienie obrazków naszych mam.

140 Rue du Bac, 75007 Paris.

 

9. PIKNIK z okazji dnia dziecka w niedziele 18 czerwca 2023 – od 14:00. 34, chemin des Bois Briffaults, 95160 Montmorency

 

 

 

10. W Piątek 9 czerwca na 20:00 zapraszamy na pielgrzymkę do Bazyliki Sacré-Cœur proszę o obecność naszych sztandarów, wszystkie dzieci z katechizmu oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania.

 

11. W Parafii Bagnolet gościliśmy zespól SERDUSZKA – jeśli ktoś pragnie posłuchać ich utworów to będzie możliwość zakupić płyty po 5 euro.        

 

12. Rocznica I Komunii Świętej w niedziele 4 czerwca o 9h30.

 

13. Niedziela - 18 czerwca wspólna msza święta z parafią Francuską – godzina zostanie podana.

 

14. W niedziele 25 czerwca delegacja z naszej parafii – (zapraszam chętnych aby utworzyć owa delegacje) weźmie udział we Mszy Świętej w Deuil-la-Barre.

 

15. W niedziele 14 maja podczas uroczystej Mszy Świętej o 9:30 uczcimy polskie święto państwowe uchwalenia Konstytucji 3 maja z 1791 i przede wszystkim uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Proszę chętnych o przyjście w strojach ludowych, proszę tez o obecność sztandarów.

Po Mszy Świętej odśpiewamy Litanie do Matki Bożej.

Ogłoszenia 7 maja 2023 Saint Denis  

 

1. Przed nami Uroczystość Bożego Ciała Niedziela 11 czerwca.

W każdej parafii to dzień ważny, gdyż oddajemy Chwale Bogu obecnemu w Najświętszym Sakramencie-w Białej Hostii.

Proszę abyśmy w tym roku przygotowali ołtarze grupami, to znaczy:  § Roza Różańcowa § Młodzież § Mężczyźni § Dzieci. Prosimy chętnych do pomocy, prosimy o pomysły, projekty itp.

 

2. W piątek Msza Święta i nabożeństwo majowe o 18:30.

   

3. W sobote katechizm i język polski od 9:00 i katecheza dla bierzmowanych o 10:00.

 

4.W niedziele 14 maja podczas uroczystej Mszy Świętej o 9:30 uczcimy polskie święto państwowe uchwalenia Konstytucji 3 maja z 1791 i przede wszystkim uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Proszę chętnych o przyjście w strojach ludowych, proszę tez o obecność sztandarów.

Po Mszy Świętej odśpiewamy Litanie do Matki Bożej.

 

5. W niedziele 14 maja będzie można nabyć ciasta polskie przygotowane przez nasze parafianki. Dochód przeznaczony na parafie.

 

6. Kolejne spotkanie młodych w La Ferté-sous-Jouarre w dniach 12,13,14 maja.

         

7. Tydzień temu w Parafii Bagnolet gościliśmy zespól SERDUSZKA – jeśli ktoś pragnie posłuchać ich utworów to można zakupić płyty po 5 euro.  

 

8. O 2 do 13 lipca wyjazd formacyjno wypoczynkowy dla ministrantów i nie tylko. Prowadzi ks. Jarosław Koch. Koszt to 700 euro. W programie zaplanowane jest wiele miejsca jak: Władysławowo, Sopot, Gdynia, Gdańsk, Toruń, Poznań i wiele innych.

 

9. W sobote 27 maja 2023 - dzień modlitwy u Matki i za matki. Zapraszamy na Msze Świętą w (Chapelle Notre-Dame-de-la-Médaille-Miraculeuse) kaplicy cudownego Medalika.

Prosimy o przyniesienie obrazków naszych mam.

140 Rue du Bac, 75007 Paris.

 

10. PIKNIK z okazji dnia dziecka w niedziele 18 czerwca 2023 – od 14:00. 34, chemin des Bois Briffaults, 95160 Montmorency

 

 

11. Po Mszy Świętej taca przy drzwiach kościoła będzie przeznaczona na Seminarium Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w którym kształtują się nowe powołania kapłańskie i zakonne.  

 

12. Po Mszy Świętej Poświecenie różańca i zmiana tajemnic różańcowych

 

Ogłoszenia 30 kwietnia 2023 Saint Denis  

 

1. W piątek 5.05.23 Msza Święta i nabożeństwo majowe o 18:00.

    Po - zebranie parafialne o 19:00.

 

2. W niedziele 7 maja Nabożeństwo majowe o 9:15.

 

3. W niedziele 7 maja będzie druga taca na seminarium w Poznaniu. Dzisiaj można sobie wziąć kartki na intencje – każdy nowo wyświecony kapłan odprawi 15 mszy Świętych w podanej przez was intencji.

 

4. W pierwsza niedziele (7 maja) będzie zmiana tajemnic różańcowych. Poświecę różaniec przywieziony z Fatimy na którym będziemy się modlić w czasie zmiany tajemnic Różańcowych. Każdego miesiąca będziemy prości inną osobę, aby prowadziła dziesiątkę różańca.

 

5.W niedziele 14 maja podczas uroczystej Mszy Świętej uczcimy polskie święto państwowe uchwalenia Konstytucji 3 maja z 1791 i przede wszystkim uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Proszę chętnych o przyjście w strojach ludowych by w widzialny sposób oddać część Matce Bożej i wspomnieć po raz kolejny czym była dla naszego Narodu i Europy konstytucja 3 maja.

 

6. W niedziele 14 maja będzie można nabyć ciasta polskie przygotowane przez nasze parafianki. Dochód przeznaczony na parafie.

 

7. Kolejne spotkanie młodych w La Ferté-sous-Jouarre w dniach 12,13,14 maja.

         

8. Są do nabycia różance robione ze sznurka przez siostrę zakonna – 3 euro - ofiara już została przeznaczona na zakon.     

9. Dziękuje wszystkim, którzy rozebrali dekoracje Wielkanocna.

 

10. UWAGA

 

O 2 do 13 lipca wyjazd formacyjno wypoczynkowy dla ministrantów i nie tylko. Prowadzi ks. Jarosław Koch.

 

Koszt to 700 euro.

 

W programie zaplanowane miejsca: Szczecin, Władysławowo, Sopot, Gdynia, Gdańsk, Malbork, Pelplin, Toruń, Gniezno, Poznań i wiele innych. Warto, bo będzie wspaniale przeżyć cześć wakacji w gronie rówieśników kochających Jezusa, Kościół, Ojczyznę: wakacji które będziecie pamiętać na wiele lat.

 

11. Druga taca na opłacenie kościoła będzie 21 maja 2023.

 

12. W sobote 27 maja 2023 - dzień modlitwy u Matki i za matki. Zapraszamy na Msze Świętą w (Chapelle Notre-Dame-de-la-Médaille-Miraculeuse) kaplicy cudownego Medalika.

Prosimy o przyniesienie obrazków naszych mam.

140 Rue du Bac, 75007 Paris.

 

13. PIKNIK z okazji dnia dziecka w niedziele 18 czerwca 2023 – od 13:00. 34, chemin des Bois Briffaults, 95160 Montmorency

Ogłoszenia 12 marca 2023 Saint Denis  

 

1. Często dziękuje za ofiary, które składacie – tak więc chce i dzisiaj podziękować jeszcze raz jednej rodzinie za zakupienie stroju lodowego w kwocie 150 euro, oraz inne rodzinie za ofiarę 100 euro na świece – paschał Wielkanocny. Bóg zapłać wam.

 

2.Dziekuje za ofiary w czasie rekolekcji, które zostały przekazane ks. Rekolekcjoniście. W tym miejscu z troski za naszą parafie; chce powiedzieć, iż wstydziłem się małą frekwencją uczestnictwa – ale mam nadzieje ze niektórzy z nas zrozumieją co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze. Życzę wszystkim kontynuacji w przygotowaniu naszych serc na radosne przeżycie Świąt Wielkanocnych.

 

3.W piątek Msza Święta i Droga Krzyżowa o 19h30.

 

4. W sobote 18 marca religia i j. polski od 9:00 oraz o 10:00 katecheza dla bierzmowanych. Dziękuje Justynie i Magdzie za prowadzenie katechezy, ale i tez języka polskiego – a jest to bardzo trudne. Wiem, iż czynią to jak wykształcone nauczycielki przekazując nie tylko informacje o j. polskim, ale uczą nasze dzieci kultury życia co jest rzadkością w otaczającym nas świecie.  

 

5. Następne kartki do pomalowania i wpisania; Tematem jest:

Poznaj lepiej drogę krzyżową Jezusa Chrystusa.

Te kartki proszę połączyć razem, podpisać i przynieść na niedziele palmowa. Po mszy Świętej wylosujemy trzy osoby, które otrzymają stojące krzyżyki na biurko. Jeśli komuś brakuje obrazków które już były rozdawane - proszę się zgłosić o odebranie kartek do zakrystii.

 

6. Kurs przedmałżeński 24-26 marca – rozpoczyna się w piątek Droga Krzyżowa – zapisy u mnie lub u ks. Jarosława Koch w Aulny Sous Bois.

 

7. Jest propozycja, aby w niedziele Palmowa sprzedawać ciasteczka (coś) związane ze Świętami Wielkanocnymi. Proszę się kontaktować na naszej stronie.

 

8.W sobote 18 marca organizowany jest przez francuzów „Marsz sw. Józefa”. Ta odezwa jest dla wszystkich mężczyzn katolików z Paryża, okolic i nie tylko. By uczestniczyć trzeba uzyskać „plakietkę uczestnika” Można to uczynić bezpośrednio w bazylice Sacré Coeur w dzień spotkania lub przez telefon (06 29 73 14 98), które jest podany na afiszu czy naszych stronach internetowych. Program to: 15:30 Msza Święta w bazylice Sacré Coeur, 10:00 Procesja Różańcowa po ulicach Montmartre; od 10:00 Nieszpory i Adoracja.

 


Ks. Zdzislaw Poczatek TChr Proboszcz

 

 

Dzisiaj 10.03.2023 - o 19:30 Msza Święta i Droga Krzyżowa prowadzona przez dzieci.

Mogą nastąpić zmiany!

Ogłoszenia 27 listopada 20222

 Sakrament spowiedzi zawsze przed lub po Mszy Świętej.

 

1. W piątek 2 grudnia o 19:00 Msza Święta i procesja z lampionami. Zapraszamy dzieci i młodzież.  

 

2. Zebranie Parafialne w piątek 2 grudnia o 20:00. (Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia oraz parafialny Opłatek)

 

3. W sobote 3 grudnia  od 9:00 katechizm i o 11:00 I-katecheza dla bierzmowanych.

 

4. W niedziele 4 grudnia w naszej parafii będziemy gościć sw. Mikołaja.

 

5. W następną niedziele przy drzwiach kościoła będzie taca na potrzeby naszej parafii a przede wszystkim na opłacenie wynajęcia kościoła.

 

Ogłoszenia 20 listopada 20222

 

1. W piątek 18 listopada nie ma Mszy Świętej.

 

2. W sobote 19 listopada od 9:00 katechizm.

 

3. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 

4. Zebranie Parafialne w piątek 2 grudnia o 20:00.

 

Ogłoszenia 13 listopada 20222

 

1. W piątek 18 listopada nie ma Mszy Świętej.

 

2. W sobote 19 listopada od 9:00 katechizm.

 

3. W niedziele 20 listopada będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – patronalne święto Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii zagranicznej.

 

4. 19 do 21 listopada odbędą się Warsztaty Liturgicznej służby Ołtarza w Aulnay Sous Bois. Prowadzi ks. Sebastian Stawierej SChr – Moderator referatu Powołań. Koszt 20 euros. Spotkania bez noclegu, odbywać się będą po południami od 15:00 do 19:00.

 

Ogłoszenia 6 listopada 20222

 

1. W piątek 11 listopada o 18:30 Wypominki i Msza Święta.

 

2. W sobote 12 listopada od 9:00 katechizm.

 

3. 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości.

W naszej parafii będzie Msza Święta upamiętniająca owe święto w niedziele 13 listopada o 9:30 z udziałem sztandarów.

 

4. 19 do 21 listopada odbędą się Warsztaty Liturgicznej służby Ołtarza w Aulnay Sous Bois. Prowadzi ks. Sebastian Stawierej SChr – Moderator referatu Powołań. Koszt 20 euros. Spotkania bez noclegu, odbywać się będą po południami od 15:00 do 19:00.

 

* Ogłoszenia Saint Denis   1 listopada 2022                                                                             

 

1. W Uroczystość Wszystkich Świętych

9h30 Msza Święta możliwość spowiedzie przed msza.

 

15h00 zapraszam na wspólna modlitwę na Cmentarz Saint Denis

 

2. Dzień zaduszny 2 listopada Msza sw i wypominki o 19h00.

 

3. W piątek nie będzie Mszy Świętej ks dojedzie dopiero na niedziele.

 

4. Można zakupić znicze po 4 euro. Zapalone znicze to symbol naszej pamięci i modlitwy za tych którzy byli bliscy naszemu sercu. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

 

5. Kartki na wypominki oraz informacja czym i czemu służą wypominki? są do dyspozycji na stoliku.

 

6. W każdą niedziele listopada będzie odprawiona Msza Święta w int. zmarłych polecanych w wypominkach.

 

7. W trzy niedziele listopada jestem nie obecny.

§ W niedziele – 6 i 13 listopada zastępuje mnie

ks. Tomasz Mikulak – tel: 0048 513 813 748.

§ W niedziel 20 listopada przyjedzie

ks. Tomasz Tobys – tel: 06 13 73 40 01.

 

* Ogłoszenia Saint Denis   30 października 2022                                                                             

 

1. W piątek 4 listopada - nie będzie Mszy Świętej ks. dojedzie dopiero na niedziele.

 

2. Można zakupić znicze po 4 euro. Zapalone znicze to symbol naszej pamięci i modlitwy za tych którzy byli bliscy naszemu sercu.

 

3. Kartki na wypominki oraz informacja czym i czemu służą wypominki? są do dyspozycji na stoliku.

 

4. W każdą niedziele listopada będzie odprawiona Msza Święta w int. zmarłych polecanych w wypominkach.

 

5. W Uroczystość Wszystkich Świętych

9h30 Msza Święta możliwość spowiedzie przed msza.

15h00 zapraszam na wspólna modlitwę na Cmentarz Saint Denis

 

6. Dzień zaduszny Msza sw i wypominki o 19h00.

 

7. W trzy niedziele listopada jestem nie obecny.

§ W niedziele – 6 i 13 listopada zastępuje mnie

ks. Tomasz Mikulak – tel: 0048 513 813 748.

§ W niedziel 20 listopada przyjedzie

ks. Tomasz Tobys – tel: 06 13 73 40 01.

 

Dar odpustu

 

Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących.

 

Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny przez cały miesiąc listopad za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza.

Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.

 

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

 

1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.

2. Być w stanie łaski uświęcającej.

3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.

5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: "Ojcze nasz", "Wierzę w Boga" oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej rozpoczęła nabór wniosków w programie stypendialnym dla Polonii im. Gen. Władysława Andersa na studia I stopnia i jednolite studia magisterskie oraz studia II stopnia na polskich uczelniach.

Kto może skorzystać z programu?

Andersa NAWA to program stypendialny skierowany do młodzieży polonijnej, która zainteresowana jest podjęciem kształcenia na polskich uczelniach, w trybie stacjonarnym, w języku polskim.

Co oferuje program Anders NAWA?

W ramach Programu oferowane jest comiesięczne stypendium w wysokości od 1250 zł do 1700 zł w zależności od poziomu kształcenia.

Studia mogą być poprzedzone rocznym kursem przygotowawczym do studiów w Polsce (również na warunkach stypendialnych). Celem kursu przygotowawczego jest pogłębienie znajomości języka polskiego oraz wiedzy z przedmiotów kierunkowych związanych z tokiem przyszłych studiów.

Udział w programie Anders NAWA dla młodzieży polonijnej jest symbolicznym powrotem do ojczyzny, okazją do poznania kultury i historii Polski.

Termin i warunki naboru

Wioski w tegorocznym naborze można składać do 18 maja 2021 r. w systemie teleinformatyczny NAWA – ZŁÓŻ WNIOSEK.

Studia I stopnia i jednolite studia magisterskie – Ogłoszenie i Regulamin

Studia II stopnia – Ogłoszenie i Regulamin

Wiecej informacji: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/nabor-wnioskow-do-programu-anders-nawa-juz-otwarty

Zmiana Tajemnic różańcowych

1. Spowiedź przed świąteczna będzie w niedziele 13.12.20 W Saint Denis o 8h30 i podczas Mszy Świętej  - Spowiednikiem będzie ks. Paweł. Zapraszamy

2.W piątek nie będzie Mszy Świętej.

3. Jeszcze pozostało dwie niedziele Adwentu – zapraszamy dzieci, aby przynosiły lampiony Adwentowe.

4. W zakrystii są do nabycia kartki kalendarze opłatki ozdobne świece.

5. Ze względu, że kościół jest zajęty Zapraszamy na sobotę 19 Grudnia o 10H00 do zrobienia szopki, dekoracji na święta Bożego Narodzenia. Sprzątanie kościoła ?.

 

6. Dziękuje Świętemu Mikołajowi ze i w tym roku przybył do naszej parafii. Dziękujemy elfom z parafii Saint Denis za pomoc świętemu Mikołajowi w przygotowaniu prezentów także dla parafii Bagnolet.

7. Peregrynacja figury św. Michała Archanioła po naszych rodzinach – jeśli ktoś pragnie przeżyć modlitewne spotkanie w rodzinie po przez peregrynacje figury - może zapisać się w zakrystii.

8.Taca na potrzeby kościoła (opłaty związane z wynajęciem kościoła w Saint Denis). Ofiary można złożyć w kopercie – przekazać na konto parafii zaznaczając (ofiara na Saint Denis). Po każdej mszy świętej będzie taca przy wyjściu z kościoła w niedziele 6 Grudnia i 13 Grudnia.

9.Do białej skrzynki prosimy o ofiary na choinki.

 

    Zachęcam do wspólnej łączności modlitewnej w naszej Parafii.

1. 24 kwietnia rozpoczęliśmy Nowennę o powołania do Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej - za przyczyną Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda (teksty na każdy dzień proszę pobierać ze strony internetowej naszej Parafii). Co dziennie przed różańcem o 20h30.

2. Dzisiaj szczególny sposób pomyślmy o naszych ministrantach – sobota i niedziela było wyznaczone spotkanie formacyjne rekreacyjne służby ołtarza - w Polskiej Parafii w Aulnay sous Bois. Dziękujmy Bogu za dar ministranta w naszych parafiach.

3. Dziękuje za przysyłanie intencji, które na bieżąco są odprawiane.

4. W miesiącu Maju pamiętajmy o uczczeniu Maryi przez odmawianie litanii Loretańskiej. W tym tygodniu o 20h35.

5. 2 Maja kolejna pierwsza sobota miesiąca w którą spotkamy się na wspólnej łączności modlitewnej poświęconej NABOŻEŃSTWU PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA. Zgodnie z zapowiedzią Matka Boża ukazała się siostrze Łucji ponownie, już po śmierci Franciszka i Hiacynty, 10 grudnia 1925 r., w Pontevedra (Hiszpania), tym razem z Dzieciątkiem Jezus. W czasie tego objawienia po raz kolejny Maryja zwróciła uwagę na Jej Niepokalane Serce otoczone cierniami, a Jezus powiedział. Współczuj Sercu swojej Najświętszej Matki, które jest ukoronowane cierniami, jakie przez cały czas niewdzięczni ludzie weń wbijają, a nie ma nikogo, kto czyniłby akt zadośćuczynienia, żeby owe kolce wyrwać.

Wtedy Matka Boża wezwała do podjęcia wynagradzającego nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.

10h00 Nabożeństwo i o 11h00 Msza Święta.

6. W sobote 2 Maja będziemy przezywac Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.

7. 3 maja w Niedziele Dobrego Pasterza modlimy się w intencji powołań kapelańskich i zakonnych.

8. Zmiana daty I Komunii Świętej

- Bagnolet 11 października 2020

- Saint Denis 18 października 2020

Myślę, że przy pomocy Bożej Opatrzności będzie nam dane przeżyć w spokoju; tak piękne duchowe uroczystości da Waszych rodzin, dzieci i naszych Parafii w Saint Denis i Bagnolet. 

9. Uroczystości Koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Parafii Saint Denis zaplanowane na niedziele 25 października 2020 są przeniesione na rok 2021. (data zostanie podana)

 

Ks. Zdzislaw Poczatek TChr

 

Parafia To Twój Dom

http://www.saintdenis.parafia.info.pl/?p=main&what=15

OFIARY  DLA PARAFII 

 

Polska Parafia Bagnolet Paris

http://www.bagnolet.paris.parafia.info.pl

Zegar

Dzisiaj jest

środa,
07 czerwca 2023

(158. dzień roku)

Blok reklamowy

Halina Kowalczyk-Poczatek

Szydełkowa miłość 

Sacs personnalisés

https://www.facebook.com

 

ŚWIAT JUSTYNY

Wypieki:

Ciasta,torty, baby,babeczki,ciasteczka, oferty świąteczne oraz inne okazjeFacebook „upieczony świat Justyny” tel. 07.55.86.15.63

 

Sklep Polski

19 av Anatole France, 93600 AULNAY SOUS BOIS 

01 71 85 90 91

RENOBAT+ EZANVILLE

Construction

Mariusz Biernacki

Tél.0612899621 Fax.0959938637

renobatplus@gmail.com

Mabro Grawer

Bijouterie-Gravure

Polska - Poznań - Pologne

kontakt@mabro.pl

tel. 0048 61 866 72 48

https://www.instagram.com/mabro_grawer/

https://www.facebook.com/mabro.grawer/